Budowa hal sportowych to coraz popularniejsza praktyka w Polsce. Dzięki temu, że stanowią one o wiele bardziej atrakcyjną ofertę niż tradycyjne, ceglane budownictwo, to na ich zakup decydują się coraz częściej szkoły, kluby sportowe, czy też miasta, zapewniające swoim mieszkańcom atrakcje typowo sezonowe. Hala sportowa eksploatowana może być zarówno przez cały rok, jak i sezonowo. W jakich przypadkach warto jest zastosować w tego typu konstrukcji dach dwuspadowy, a kiedy wielospadowy?
Budowanie hali sportowej – dach dwuspadowy
Hale sportowe w zależności od swojego przeznaczenia przybierają różne formy. Przyjęło się, że dachy dwuspadowe towarzyszą najczęściej obiektom, w których dyscypliny sportowe można sklasyfikować jako te bardziej przyziemne. Co to oznacza? Budowa hal sportowych dla takich zajęć jak jazda na łyżwach, hokej na trawie, strzelanie itp. nie wymaga wysoko ulokowanego sufitu, gdyż przestrzeń ta byłaby praktycznie nieużywana.
Funkcjonalny dach wielospadowy
Obiekty dedykowane dla sportowców, którzy jednak potrzebują przestrzeni nad ziemią, są zazwyczaj wysokie. Architekci, dla których budowa hal sportowych to codzienność, również biorą to pod uwagę, dlatego też inwestorzy mogą zdecydować się na zadaszenie wielospadowe.
Nie tylko prezentuje się ono atrakcyjnie, ale i jest praktyczne. Bez problemu pod taką konstrukcją można rozgrywać mecze siatkówki, czy też tenisa. Hale sportowe tego typu odznaczają się wysoką odpornością na niesprzyjające warunki atmosferyczne, dlatego też nie trzeba przejmować się podmuchami wiatru, deszczem, czy też śniegiem.