Czasy, kiedy to zima zmuszała wiele osób do zejścia z boisk, powoli przemijają. Budowa hal sportowych to coraz częstsze rozwiązanie, po które sięgają profesjonalne ośrodki sportowe, szkoły, czy też prywatne kompleksy, posiadające własne boiska.
Są to konstrukcje, które w pełni można dostosować do potrzeb poszczególnego inwestora. Mogą zostać one rozstawione na praktycznie każdym terenie. Tego typu hale sportowe da się eksploatować zarówno przez cały rok, jak i sezonowo. Czy są one jednak w stanie zapewnić odpowiednie warunki, nawet w skrajnych temperaturach?
Liczy się odpowiednie poszycie
Każda poszczególna budowa hali sportowej związana jest z szeregiem decyzji, które przy pomocy profesjonalnego producenta hal musi podjąć inwestor. Jeżeli chodzi o poszycia, to ma on do wyboru 3 różniące się między sobą materiały, do których można zaliczyć:
- plandekę,
- blachę trapezową,
- płytę warstwową.
Pierwsza z podanych propozycji nie wykazuje dużych właściwości termoizolacyjnych, dlatego też często stosowana jest do obiektów typu: lodowisko miejskie. Jeżeli inwestorowi zależy na zatrzymaniu ciepła w obiekcie, to do tego celu najlepiej nadaje się płyta warstwowa. Budowa hal sportowych z obszyciem tego typu to z pewnością strzał w dziesiątkę.
Sufit gwarantujący naturalne oświetlenie
Hale sportowe eksploatowane za dnia nie potrzebują najczęściej sztucznego oświetlenia. Ich sufity mogą zostać wykonane z tworzywa PVC, którego przezroczystość utrzymuje się na poziomie 70%. Z pewnością można to uznać za praktyczne rozwiązanie.